...komplexní ochrana Vašeho automobilu

DEFEND

Aktuality

Přerušení úspěšné série Radka ŘehákaPřerušení úspěšné série Radka Řeháka

27.10.2005Přerušení úspěšné série Radka Řeháka

První zářijový víkend letošního roku byl v okolí Vyškova ve znamení závodních speciálů, bojujících o body v rámci našich jednodenních soutěží. Domluva s vojáky je zřejmě rok od roku těžší, proto byli pořadatelé z vyškovského autoklubu nuceni se téměř vyhnout vojenskému prostoru a připravili tak pro soutěžní posádky hodně rychlou trať.

Na startu této soutěže, která bývá díky svému termínu poněkud ve stínu Barum rally, se objevily dvě posádky reprezentující Defend Motorsport. Dosavadní výsledky předurčovaly do role favoritů třídy A5 Radka Řeháka s Martinem Běhulou a jejich vůz Škoda Felicia Kit car. Další díl testování vozu Škoda Fabia Kit car měla na starosti dvojice Vlastimil Brůzl – Petr Němec.

Již na první RZ začal Radek Řehák vítězstvím naplňovat předpoklady a své ambice, když před druhým Michalem Horou zvítězil o 2,8 sekundy. Bohužel to bylo tentokráte vše. Na následujícím testu začala zlobit převodovka a přerušila skvělou sérii na stupních vítězů. "Do soutěže jsme vstupovali s cílem vyhrát. Nechtěl jsem jet pro dojetí, pro nějakých pár bodů. Bohužel tentokráte nás zradila technika. Na stálém převodu se nám vylomil zub a začalo postupně odcházet řazení. Ke konci už pak šla jen trojka a jednička. Zvládli jsme ještě nějak dojet druhou RZ, ale tím pro nás letošní Vyškov skončil. Byla to pro nás hodně krátká soutěž, snad se nám příště bude dařit více. Do konce roku se chystáme ještě odjet poslední dva sprinty – Labskou a Vsetín," prozradil Radek po soutěži.

Rychlá vyškovská trať nebyla úplně ideální pro vozy s menší maximální rychlostí, přesto však dobře posloužila k dalšímu vývoji vozu Škoda Fabia Kit car. Vladimír Brůzl rally začal sedmým místem ve třídě A6. Po 2. RZ se dostal na šesté a v dalším průběhu soutěže se již pořadí neměnilo.

Vladimír Brůzl: "Ve Vyškově jsme pokračovali v nastavení, které se zkoušelo na Barum rally. Postupně jsme si na to zvykali. Na voze byly úplně jiné tlumiče, jiná geometrie. Myslím, že jsme postupně s vozem zrychlovali. Soutěž byla hodně rychlá, tento charakter tratí byl spíše pro jiný typ vozu. V průběhu závodu jsme neměli vůbec žádné problémy, jeli jsme start cíl. Co se týká dalšího vývoje a mezinárodní homologace, tak právě teď Škodovka díky chybějícím výsledkům přehodnocuje svou situaci. Prakticky se čeká na vyjádření Škody, jakým směrem se bude vše dále vyvíjet. Jedna z variant je, že se na tomto voze provede celý vývoj. Koncem příštího roku má vyjet nová Fabie se stejnou platformou, čili je možné, že se vše převezme a bude se pokračovat v nové karosérii. Jinak v barvách Defend Motorsport by se měl ještě letos objevit jeden nadějný mladý jezdec, kterému bych tento vůz rád zapůjčil."

Text: Pavel Zvonek – Rally2.com


2016 | 2014 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003

zpět

DEFEND in Deutsch Rusky English Česká verze zvolte jazyk

 
zvolte zabezpečení vozu
© 2006 DEFEND  Telefon/Phone: 800 222 900