...komplexní ochrana Vašeho automobilu

DEFEND

Aktuality

Poživil s Ježkem neměli daleko k bronzu

12.10.2003Poživil s Ježkem neměli daleko k bronzu

Výsledek v rallyesprintech nebyl důvodem k nespokojenosti (Tisková zpráva 2003-11)
S ambicemi na medailové pozice vstupovali do letošního ročníku Mistrovství České republiky ve sprintrallye Milan Poživil s Radkem Ježkem startující s vozem Škoda Felicia Kit Car týmu Defend-Lock motorsport. V sedmidílném šampionátu v jednodenních automobilových soutěžích si posádka kladla za cíl obsazení medailových pozic v klasifikaci třídy A do 1400 ccm. Od bronzu ji ovšem nakonec dělilo šest bodů.
Poživil s Ježkem byli jedni z mála pravidelně startujících Severočechů, po pěti letech absolvovali opět kompletní mistrovský seriál a parádně jim vyšel poslední domácí podnik mistrovství v Sosnové, kde dvojice skončila druhá. Navíc posádka zaznamenala dvě vítězství v rychlostních zkouškách, přestože jezdec byl v době soutěže zdravotně indisponován. "Na druhém měřeném úseku jsme zkusili zatáhnout a dostali se do tempa, ve kterém jsme bez potíží vydrželi až do cíle," okomentoval čtyřicetiletý pilot cestu za nejlepším sezónním výsledkem, díky kterému posádka poskočila v celkovém hodnocení šampionátu na pátou pozici a skončila pouhé dva body mistrovství za čtvrtým místem, jenž ji patřilo uplynulý rok.
Další body dvojice Poživil - Ježek nasbírala díky třem šestým a jedné čtvrté příčce. Ztrátu však nasbírala na dvou nedokončených sprintech. Jednou odstoupila pro závadu motoru a jednou z důvodu kolize. "První část sezóny se příliš nepovedla. Bodová ztráta z úvodních dvou podniků nakonec rozhodla, že jsme neskončili tak, jak jsme si představovali," konstatoval Poživil. "Mrzí mě především havárie na úvodní soutěži v Blovicích. Byla to velká chyba. Vzhledem k ambicím, které jsme měli, však bylo třeba jet od začátku naplno. Bohužel jsme to na jedné ledové plotně neustáli," říkal dále jezdec ke karambolu, při němž posádka převrátila vůz na střechu. "Ve druhé polovině sezóny jsme se naopak velice pěkně svezli. Dobře fungovalo auto a za to patří týmu poděkování," doplnil Milan Poživil.
Konečné páté místo v celkové klasifikaci mistrovské třídy A do 1400 ccm nenaplnilo cíle, se kterými tým vstupoval do sezóny. Výsledek ovšem nebyl zklamáním. "Loni jsme startovali pouze ve čtyřech soutěžích a do posledních metrů bojovali o třetí místo," připomněl Poživil. "Letošní sezóna mohla být určitě lepší," hodnotil jezdec. "Nakonec jsme nedosáhli takového umístění, jaké jsme si představovali před sezónou, ale když vezmeme v úvahu, že v šampionátu v naší třídě startovalo více než třicet posádek, byla podstatně větší konkurence a bodové rozdíly v konečné tabulce nejsou velké, nelze to brát jako neúspěch. Určitě jsme si nedávali nereálné cíle, ale více štěstí přálo soupeřům," doplnil Milan Poživil.


2016 | 2014 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003

zpět

DEFEND in Deutsch Rusky English Česká verze zvolte jazyk

 
zvolte zabezpečení vozu
© 2006 DEFEND  Telefon/Phone: 800 222 900