...komplexní ochrana Vašeho automobilu

DEFEND

Aktuality

27.9.2003DEFEND-LOCK GOLF CUP

Firma MARBO CZ a.s. je výrobcem a výhradním distributorem mechanického zabezpečovacího zařízení DEFEND LOCK. Ovšem nejen prací je člověk živ. Odpočinek a především aktivní odpočinek je nutný pro regeneraci sil každého. A právě proto jsme si dovolili zpestřit a zpříjemnit chvíle odpočinku poslední zářijovou sobotu. Uspořádali jsme golfový turnaj Defend-Lock Golf Cup, který se konal 27. 9. 2003 v golfovém areálu Golf Clubu Lázně Kostelec u Zlína. Turnaje se zúčastnilo 30 hráčů. Mimo to si mohli i nehráči vyzkoušet v indooru golfového clubu, že uchopit správně hůl a švihnout není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Příjemnou atmosféru celého prosluněného dne podtrhla cimbálová muzika Dukát. Krásné počasí, přátelská atmosféra, sportnovní duch. Tak bychom mohli charakterizovat Defend-Lock Golf Cup.
Jediný způsob, který Vám skutečně pomůže odhalit charakter člověka, je zahrát si s ním golf.
P.G.Wodehouse. Golf není snadná hra. Vyžaduje trpělivost, soustředění a především tvrdou práci. Nikdy se nemůžete přestat v této hře učit novým věcem a nikdy nesmíte uvěřit, že toho už umíte dost.
Kdo, kdy, kde a jak poprvé v celém vesmíru švihl holí, víme zcela přesně. Byl to Alan Shepard, americký astronaut a člen posádky Apollo 14, který dne 1. 2. 1971 v 10.24 středoevropského času odpálil golfový míček z povrchu Měsíce.
Mnohem složitější je však otázka, kdy a kde vznikla tato hra na Zemi. O původu golfu se dodnes vedou pře. Primát ale drží Holandsko. Jedna z nejstarších zmínek o hře zvané KOLVEN sahá do 14. století. Přesto je ale za domov golfu považováno Skotsko a St. Andrews za mekku golfistů. Je písemně zaznamenáno, že golf se hrál ve Skotsku již v roce 1413, ale tato hra zde byla provozována pravděpodobně ještě dříve. V záznamech se uvádí, že golf vznikl ve Skotsku na pastvinách v okolí St. Andrews. " Pastevec maje dlouhou chvíli, napaloval ohnutým klackem, holí oblázek. Jednou mu oblázek zapadl do díry od divokého králíka. Od té chvíle se pastevec snažil údery dopravit oblázek do nějaké předem vyhlédnuté jamky v zemi. Jednou ho pozoroval jistý občan, který si vyšel na procházku za město a vyzval pastevce k soutěži, kdo dřív dopraví oblázek do jamky."
Důležitým mezníkem v historii golfu byl rok 1744, kdy skupina "ctihodných gentlemanů" předložila petici radním Edinburghu a požádali město o poskytnutí ceny pro vítěze připravované "OPEN" soutěže. Město poskytlo cenu v podobě stříbrné hole a tím byl položen základní kámen pro vznik turnajů i klubů. Tak byl založen i nejstarší golfový klub na světě, Ctihodný spolek edinburghských golfistů, který zahájil soutěž Silver Club.
Golf je hra, v níž jediným soupeřem jste vy sám. Je to hra, která nás vede k trpělivosti a učí nás poznávat a hlavně překonávat sama sebe.
Hanuš Goldscheider


2016 | 2014 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003

zpět

DEFEND in Deutsch Rusky English Česká verze zvolte jazyk

 
zvolte zabezpečení vozu
© 2006 DEFEND  Telefon/Phone: 800 222 900